Aktualności
Wtorek 12.12.2017
Świętokrzyska Akademia Bilardowa
12 grudnia w Zespole Szkół w Kostomłotach Drugich odbył się Turniej Świętokrzyskiej Akademii Bilardowej. Zawody zostały zorganizowane pod patronatem Kuratora Oświaty w Kielcach. Ich uczestnikami byli młodzi zawodnicy, dla których w zdecydowanej większości były to pierwsze tak  duże zawody sportowe w życiu. W turnieju wystąpiło siedemnastu zawodników z czterech klubów. Udział w nim wzięli bilardziści z Wiślicy, Bilczy Kielc oraz Kostomłotów. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Tomasz Pleban oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kostomłotach Drugich Piotr Kwiecień. Następnie na sześciu stołach  przystąpiono do wykonywania określonych układów bilardowych. Oceną poprawności wykonania zajęła się ekipa sędziowska, w składzie której wystąpił także świętokrzyski wicekurator. Każdy z uczestników miał do wykonania  sześć układów bilardowych. Po kilkugodzinnych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców. Na miejscu pierwszym został sklasyfikowany Jakub Chrobot, który na 70 możliwych zdobył aż 62 punkty. Drugi był Adam Pałczyński (43 pkt.), a trzeci, najmłodszy uczestnik zawodów, sześcioletni Jakub Hajduk (41 pkt.). Wszyscy reprezentujący klub Nosan Kielce. Na pozycji czwartej turniej zakończyła  Izabella Jońska (UKS Kostomłoty), której do podium zabrakło tylko jednego punktu. Klasyfikację drużynową wygrał Nosan Kielce 146 pkt. Drugie miejsce zajął UKS Kostomłoty  - 96 pkt, a trzecie UKS Miłek Wiślica - 95 pkt. Wszyscy uczestnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.