Liga Biznesu - aktualności
Środa 01.07.2020
Lider w formie. Debiutant zgarnia pełną pulę
Za nami druga kolejka Świętokrzyskiej Amatorskiej Bilardowej Ligi Biznesu, podczas której rozegrane zostały kolejne cztery spotkania. Wśród nich nie zabrakło hitowego starcia między wicemistrzem poprzedniego sezonu – IC Project, a silną Pogodą dla Bogaczy.

Rywalizacja między potencjalnie czołowymi zespołami rozgrywek zakończyła się dominacją ekipy IC Project przypieczętowaną wynikiem 8:2. Jedyną zaliczkę punktową tego dnia zdobył dla Bogaczy Marek Marcinkowski, zaś pozostali zawodnicy musieli obejść się smakiem.

 

W drugim meczu Ligi Biznesu Gami Okna Drzwi zmierzyły się z ekipą Media Kielce. Tutaj nie było litości, bo team prowadzony przez Łukasza Szubę zdeklasował rywali 8:1, dzięki czemu zainkasował trzy punkty. Te są na wagę złota, ponieważ w pierwszej kolejce Gami zanotowało porażkę. Jedyny frame padł łupem kieleckich mediów za sprawą Ernesta Wójcika.

 

Znacznie bardziej wyrównane okazało się starcie między Szafą u Sary, a ekipą Contact O/K zakończone wynikiem 5:8. „Szafa” zaczęła z wysokiego „C”, bo od wygranej 2:1 w „ósemkę”. W tej partii Marcin Lal górował nad Ryszardem Olbromskim. Kolejna partia, to mała niespodzianka, bo kapitan „Szafy”, czyli Sara Ciosek zremisowała z wysoko notowanym w klasyfikacjach Dariuszem Sidło 2:2. Po tym pojedynku do głosu doszedł Krzysztof Głowacz, który zdeklasował Krzysztofa Pawlaka 3:0, dzięki czemu Contact O/K mógł cieszyć się z pierwszego w tym meczu prowadzenia. Kropkę nad „i” postawił duet Marek Karlikowski oraz Dariusz Sidło, który pokonał 2:1 Daniela Krzyśka i Michała Korczyńskiego.

 

Tego dnia starli się ze sobą również ekipy 6-łuz Squad oraz CKsport.pl. W najbardziej wyrównanym meczu drugiej kolejki jako pierwsi na prowadzenie wyszli dziennikarze sportowi. Jednak nie na długo, ponieważ losy tej potyczki zostały odwrócone już przy „dziewiątce”, kiedy to Marek Pałczyński pokonał Macieja Urbana 3:2. Sytuacji nie poprawił Piotr Wilczyński, który przegrał w następnej batalii z Anną Trawką 1:3.  Ostatnią deską ratunku dla dziennikarzy było spotkanie w parach. CKsport.pl, za sprawą Radosława Adamca i Mateusza Cieślickiego, przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostateczny wynik to 8:7 dla CKsport.pl. Warto jednak zaznaczyć, że jeden punkt przypadł ekipie 6-łuz Squad.